Beyin Cerrahisi ile İlgili Bilgiler | Renk Kolik - Rengarenk Haberler


Beyin Cerrahisi ile İlgili Bilgiler


beyin cerrahisi Beyin Cerrahisi ile İlgili BilgilerBeyin cerrahisi, son yıllarda tıp alanında başarılı işlere imza atmaktadır. Hareket etmenizi sağlayan, duygularınızı belirleyen en önemli organ olan beyinde meydana gelen rahatsızlıklar, günlük hayatınızı rahat bir şekilde devam ettirememenizi sağlar. Omuriliğin içindeki sinirleri de kapsayan beyin cerrahisi, hastalarını tedavi etme yöntemlerinde olumlu sonuçlara ulaşmaktadır. Beyin cerrahisi, bel fıtığı, boyun fıtığı, sara, kazalar ve kafa travmaları, baş ağrısı, beyin kanamaları, beyin tümörü gibi hastalıkların tedavisini kapsar. Ciddi rahatsızlığı olan bu hastaların, alanında uzman bir hekimin sürekli kontrolünde olması gerekmektedir.

Bel fıtığı, beyin cerrahisi alanında en yaygın olarak rahatsızlıktır. Beynin yapısında bulunan sinirler, omurilik kanalıyla vücuda dağılır. Gial denilen hücreler, omuriliğin içindeki sinirlerin olduğu şekilde kalmasını sağlar. Gial hücrelerdeki sinirler, ne zaman işlevlerini gerçekleştiremezlerse ağrılar ortaya çıkar. Bel ve boyun fıtığı gibi önemli rahatsızlıkların başında da bu gelir. Beynin içinden geçen sinirlerin omurilik içinden çıkmasıyla oluşan bu rahatsızlık, kişinin oturma bozukluğundan da kaynaklanabilir. Ağrı ve eklem yerlerinde uyuşma hissediyorsanız, başarılı bir hekime durumunuzu anlatmalı; erken tedavi sürecine bir an önce başlamalısınız.

Hipofiz tümörleri, Parkinson rahatsızlığı, beyin anevrizmaları, beyin tümörleri, kafatası bozuklukları, beyin damarlarının takınması gibi önemli rahatsızlıkları olanlar, beyin cerrahisi alanında tedavi görmeli, gerekli görülürse ameliyat edilmelidir. Hasta ilk aşamalarda ise, ilaç tedavisi uygulanabilir lakin ilerleyen durumlarda başka tedavi biçimleri görülmektedir. Radyo terapi, gamma knife, ilaç tedavisi ve makro cerrahi gibi tedavi yöntemlerine başvurulur. Mikro cerrahi, var olan beyin tümörlerinizin temizlenmesini sağlar. Herkesçe bilinen kemoterapi ise, kanserli hücreleri yok eden bir tedavi biçimidir. Nürocerrahi ise, ameliyatın gerekli olduğu ve uzun saatler sürebildiği müdahaleleri kapsar. Kesi yapılacağı için büyük dikkat ve özen gerekmektedir. Sinir sistemi bozukluklarını gideren bir sistem olan nürocerrahi, beyin cerrahisi alanında en hassas noktayı oluşturur. Gammaknife yönteminde ise, beynin işlevlerini yerine getirmeyen kısımlarına, kesiye gerek kalmadan müdahale edilir. Eğer hastanız risk taşıyorsa bu yöntem ona uygulanabilir.

Bir önceki yazımız olan Mükemmel Oturma odası Tasarımları başlıklı makalemizde 2013 oturma odası resimleri, Harika oturma odası ve Oturma odaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Yazar Hakkında

Başarı sürecindeki ilk adım,ne yapmak istediğinizin görüntüsüne sahip olmaktır. Steve chanderBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Back to Top ↑